Tekafül Sigortacılığında 6 Yıl

, 07 Mayıs 2020 , BES , Yorum Yok

Katılım Emeklilik 6 yıl boyunca sunduğu yüzde yüz faizsiz sigortacılık ürünleri ile ilgi görmüş, halkın teveccühünü kazanmış, yenilikçi yaklaşımı ile sektörü büyüterek tekafül sigortacılığı ile anılır konuma gelmiştir. Bir yardımlaşma geleneği olan tekafül, Katılım Emeklilik sigortacılık anlayışının temelini oluşturur.

Tekafül sigortacılığında tüm katılımcıların ödedikleri primler dayanışma havuzunda toplanır ve zor durumda kalan katılımcılar için maddi destek sağlanır.  Katılım Emeklilik bu anlayışla Bireysel Emeklilik (BES), sağlık, ferdi kaza ve hayat sigortaları alanlarında ihtiyaca özel sigorta çözümler geliştirir ve çalışmalarını Danışma Kurulu’nun onayı ile gerçekleştirir. İcazet kültürünü de bu sayede devam ettiren Katılım Emeklilik, faiz hassasiyeti olan on binlerce vatandaşın ilk tercihi haline gelmiştir.

 

Albaraka Türk ve Kuveyt Türk ortaklığında kurulduğu günden bu yana ‘karşılıklı garanti vermek’ , ‘birbirine kefil olmak’ anlamlarına gelen tekafül geleneğini yaşatma amacıyla ilerlemiştir. Geleneksel sigortacılığa alternatif olan bu sistemle birlikte pek çok sigorta türünün ilk örneklerini sunmuş ve hayatın her alanına dokunmayı amaçlamıştır. Yıllar içinde katılımcılarının da güvenini kazanarak bugünlere gelmiş ve 2017 yılında İngiltere’nin önde gelen finans yayını Global Business Outlook’tan “Türkiye’nin En İyi Yeni Tekafül Şirketi” ödülüne layık görülmüştür.

 

Katılım Emeklilik, tekafül sigortacılığında 6 yılı geride bırakırken herkes için güvenli bir gelecek yolunda çalışmalarını sürdürmeye, bu yardımlaşma geleneğiyle büyümeye devam edecek.

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.