Bozulmamış toprakları, samimi halkı ve hüzün dolu coğrafyasıyla gönülleri fetheden Balkan ülkeleri, sonbaharda keşif tutkunlarına sayısız seçenek sunuyor. Yemyeşil doğasından köpük köpük derelerine, sonbaharda gezilmesi gereken Balkan ülkelerini sizler için derledik.

 

Makedonya

Katilim-Emeklilik-Blog-Balkan-Ulkeleri

Makedonya, stratejik konumu sebebiyle tarih boyunca farklı medeniyetlerin geçiş noktası oluyor. Küçük ve dağlık bir bölge olarak bilinen Makedonya’da Manastır, Kumanova, Kalkandelen, Pirlepe, Gostivar ve Ohri şehirlerini gezebilirsiniz. Pelister Milli Parkı’nı ziyaret ederek, doğanın aslında bize ne kadar cömert davrandığına tanıklık edebilirsiniz.

 

Sırbistan

Katilim-Emeklilik-Blog-Balkan-Ulkeleri-Sirbistan

Belgrad’ın başkent olduğu Sırbistan’da, geziniz boyunca çok sıcak karşılanıyorsunuz. Sıcakkanlı ve arkadaş canlısı halkı sayesinde nereleri gezebileceğinizi, nerede yemek yiyebileceğinizi zorlanmadan bulabiliyorsunuz. Olur da aralarından biri sizi evine davet ederse, ufak bir hediye almayı ve eve girerken ayakkabınızı çıkarmayı sakın unutmayın. Bu onlar için çok önemli.

 

Bosna Hersek

Katilim-Emeklilik-Blog-Balkan-Ulkeleri-Bosna-Hersek

Kuzeyinin Bosna, güneyinin Hersek olarak bilindiği ülkenin başkenti ise Saraybosna. Ülkenin alametifarikasını ise Mostar Köprüsü olarak tanımlayabiliriz. Neretva Nehri’nin üzerindeki köprü, şehri tam ortadan bölüyor. Ama onu asıl özel kılan, manevi bir köprü görevi görmesi. 1993 yılında yıkılmasına rağmen yeniden, üstelik eskisinden daha güçlü inşa edilmesi de kardeşliğin asla yıkılamayacağını kanıtlar nitelikte…

 

Karadağ

Katilim-Emeklilik-Blog-Balkan-Ulkeleri-Karadag

Adriyatik Denizi kıyısındaki Karadağ, sunduğu panoramik manzara ve büyüleyici kumsallarıyla unutamayacağınız bir tatil fırsatı yaratıyor. Bu zamanlar, hem şehri keşfetmeniz hem de deniz tatili yapabilmeniz için ideal seçenekler sunuyor. Podgorica’nın başkent olduğu Karadağ’da dalış yapmak da eğlenceli aktivitelerden yalnızca biri…

 

Arnavutluk

Katilim-Emeklilik-Blog-Balkan-Ulkeleri-Arnavutluk

Arnavutluk’ta, ülkenin kültürünü öğrenmek istiyorsanız ilk rotanız başkent Tiran olmalı. Müze ve kültürel aktivitelerin çoğunun Tiran’da olması sebebiyle turistler, ilk olarak başkenti ziyaret ediyor. Şehir keşfinden sonra yerel lokantaları araştırıyor ve böreklerini tadıyor. Böreğin ağızda patlayan tadına inanamayacaksınız.

 

Unutamayacağınız anılar biriktirebileceğiniz bu tatilde, beklenmedik durumların canınızı sıkmasına izin vermeyin. Katılım Emeklilik’in Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile kendinizi de tatilinizi de güvence altına alın. Siz güzel anılar biriktirin, kötü anıların oluşmasını bırakın Katılım Emeklilik önlesin.

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.