Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, yaşadığımız devrin sağlık problemlerine bazen çözüm olamayabiliyor. Özellikle kritik hastalıklar söz konusu olduğunda, kişiden kişiye göre değişikliklerin yaşanması, tüm tedavi sürecini değiştirebiliyor. Bu sebeple belki de yapılabilecek en önemli adım, beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi olarak görülüyor. Baştan sağlıklı yiyeceklerle bir düzen oturtulursa, risk de bir o kadar düşebiliyor. Kritik hastalıklara hangi bitkinin iyi geldiğini ve bu bitkilerin vücudunuzda nasıl olumlu fayda sağladığını sizler için araştırdık.

 

Brokoli

Toprağın tüm vitamin ve minerallerini barındıran brokoli, antioksidan bakımından en zengin besinlerdendir. Aynı zamanda kanserli hücrelerin büyüme oranlarını da yüzde 70 oranında azalttığı bilinir. Vücuda yerleşen toksinlerden arınmanızı sağlayan brokoliyi haftada bir kere mutlaka tüketmelisiniz.

 

Zencefil

Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği ile gönüllere taht kuran zencefil, aynı zamanda içerisindeki gingerol maddesi ile gerçek bir savaşçıdır. Vücuttaki serbest radikallerin oluşumunu düzenlediği için özellikle pankreas ve göğüs kanserlerinin ilerlemesini engeller.

 

Çörek Otu

Bilimsel makalelerin birçoğuna konu olmayı başaran çörek otu, göründüğü kadarıyla her hastalığa karşı derman olma görevini üstleniyor. Özel kimyasal yapısı sebebiyle savunma sistemine büyük ölçüde katkı sağlayan çörek otu, karaciğeri toksinlere karşı koruyor ve onların zarar görmemesi için bir koruma kalkanı oluşturuyor.

 

Biberiye

Antioksidan bakımından güçlü bitkilerden biri de biberiyedir. Vücutta dolaşan zararlı parçacıkları, bu özelliği sayesinde nötralize eder. Aynı şekilde beyindeki serbest radikalleri de içerisindeki ‘karnavalik asit’ maddesiyle alt edebilir.

 

Sarı Kantaron

Cilt sorunları denildiği zaman, hemen hemen hepimizin aklına ilk olarak sarı kantaron bitkisi gelir. Ancak sarı kantaron, onarıcı etkisi ile yalnızca cilt sorunlarına iyi gelmez, aynı zamanda kritik hastalıklarla mücadelede de önemli bir yeri vardır.

 

Kritik hastalıklara karşı sürekli önlem alabilmek, bu bitkilerden mümkün mertebe fazla faydalanmaktan geçiyor. Eğer baştan beslenme alışkanlıklarınıza, bu sağlıklı bitkileri eklerseniz vücudunuz sizin için her zaman tetikte olacaktır. Kendinizi tamamen güvence altına almak isterseniz, bunun yanında bir de Katılım Emeklilik Kritik Hastalık Sigortaları’ndan birini yaptırabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.