Aynı Kuran’ı Kerim’de geçen ilk emrin “oku” olduğu gibi bizlerin de müşterilerimizden ilk beklentisi “oku”maları. Okumaları ve anlamaları; nedir bu katılım sigortacılığı? Okumak ve anlamak, Katılım Emeklilik’in de yapıtaşlarını oluşturan en önemli sütunlardan biri olarak yükselmektedir. Nasıl mı?

Kuran’ı Kerim’in ilk emri “İkra” yani okudur. Ayet “İkra’ bismi rabbikellezi hâlak.” yani, “Yaratan rabbinin adıyla oku.” şeklinde devam ederek rasgele bir okumayı kastetmese de insandan kainatın kitabını okumasını vahiy eder. Yani yapmak ve eylemekten önce anlamak gerekir ve bunun için de bizden istenen eylem “okumak”tır.

Her türlü beşeri ilimde de okumak, öğrenmenin en güçlü ve doğrudan yollarından biri olarak kabul görmektedir. Okumak ve anlamak, Katılım Emeklilik’in de yapıtaşlarını oluşturan en önemli sütunlardan biri olarak yükselmektedir. Nasıl mı?

 

OKUMAYI VE ANLAMAYI MİSYON EDİNMEK

 

Faizsiz finans araçlarını kullanarak müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini ‘katılım’, ‘paylaşım’ ve ‘güven’ anlayışıyla karşılayan Katılım Emeklilik ayrıca müşterilerini finansal okur-yazarlık konusunda üst düzeye taşıyarak bilinçlerini arttırmayı misyon edinmiştir. Şöyle ki;

 

Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. olarak Misyonumuz;

 

Etik ilkeler ve prensiplerimiz doğrultusunda müşterilerimizin faizsiz sigortacılık ve emeklilik ürünleri ile finansal hedeflerine güven ve huzur içinde ulaşmasına yardımcı olmak; bu süreçte de müşterilerimiz başta olmak üzere tüm müşteri adaylarımızın finansal okuryazarlık kazanmasını sağlamaktır. *

 

FİNANSAL OKUR-YAZARLIK

 

Katılım Emeklilik olarak “sigortacılıkta finansal okur-yazarlık” gibi bir misyon üstlenmemizin sebebinde de öncelikle tüm halkımızın bir nebze okumasını ve başta BES olmak üzere sigortacılığı, özellikle de katılım esaslı sigortacılığı anlamasını dilememizdir. Eğer kişi okur ve anlarsa kendi için doğru ve iyi önlemleri alır ve yatırımlarını doğruyu bilerek yapabilir.

Yalnızca sigortacılık alanında değil ne yazık ki pek çok alanda akıl karışıklığına yol açan bilgi kirliliği mevcuttur. Bu da haklı olarak insanların doğruyu yanlıştan ayırabilme yetisini etkilemektedir. Bu karmaşa içerisinde yalın, sade ve doğru bilgiyi insanlara ulaştırarak “sigortacılık alanında finansal okur-yazarlık” kazandırmayı hedefliyoruz. Kendi kararlarını doğru şekilde verebilen ve yatırımlarını yönetebilen bireyler, yalnızca bireysel kazanımları değil toplumsal kazanımlar (cari açığın kapanması gibi) edinmemizi de sağlarlar.

Son söz olarak; Katılım Emeklilik, Türkiye’de sigortacılığa yeni bir heyecan, yeni bir anlayış kazandırmak için kuruldu. Katılım Emeklilik Blog da bizlerin en önemli yayın kanallarından biri. Önümüzdeki günlerde sizleri çok renkli ve zengin bir içerikle karşılıyor olacağız. Merak ettiğiniz her konuda bizlere yazabilirsiniz.

 

Bizleri heyecanla karşılayan herkese teşekkür ederiz.

 

Saygılarımla

 

Bahadır İÇEL

 

*İlkelerimiz ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

 

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.