Evinizin Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır?

, 10 Aralık 2019 , LifeStyle , Yorum Yok

Kabarık faturalarınız can sıkıcı hale geldiyse evde tasarruf yapma zamanı gelmiş demektir. Pek göze çarpmayan fakat dikkat edildiğinde ciddi tasarruf sağlayabilecek yöntemlerle bütçenizde makul düzeyde rahatlama hissedebilirsiniz. Bu tasarrufu sağlayacak araçlara gelin beraber bakalım;

Fırın
Fırınlar mis kokulu börekler, çörekler, beyaz ve kırmızı etlerden oluşan harika yemekler yapmak için kullanılabilir. Ancak dikkat edilmediğinde elektriği sünger gibi emen bir canavara da dönüşebilir. Bundan dolayı fırını çalıştırdıktan sonra sık sık kapağını açıp kapatmamalısınız. Ayrıca ısı kaybı yaşanmaması için kapağın lastiklerini ara ara kontrol etmelisiniz.

Ütü
İnsan elbisesine aynı cildi gibi dikkat ettiğinden, kimse kırış kırış bir elbisenin içinde görünmek istemez. Genç ve güzel hissetmemizi sağlayan ütülerimiz yeteri kadar sıcaklığa ulaşmak için yağmur gibi elektriği kendine yağdırır. Bu yüzden elbiselerin türüne göre ayar yapıp, ütüleme işleminin bitmesine 5-7 dakika kala ütüyü fişten çekerseniz, ütünün sıcaklığı ile kalan parçaları da ütülemek mümkün olacaktır.

Su Isıtıcı
Sıcak içeceklerimizin hızla hazır olmasını sağlayan bu ısıtıcılar, aynı şekilde elektriği de çok kısa sürede hızla tüketmektedir. Bu yüzden ısıtma işleminizi bitirdikten sonra oyalanmadan ısıtıcınızı kapatırsanız büyük ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Fön Makinası
Fön makinası saçlarımızın bakımı ve şekil alması için olmazsa olmazdır. Fakat uzun süre kullanımı hem saçlarınızı yıpratıp yakar hem de cebinizi tüketmek için elinden geleni yapar.

Tost Makinası
Tost makinası artık geleneksel diyebileceğimiz hemen hemen her evde bulanan bir alettir. Hatta bazıları vardır ki yemek yapmakta dahi kullanılabilir. Lezzeti farklı mecralarda arayanlara tost makinasının rezistansının elektrik emiş gücünü hatırlatırız.

Beyaz Eşya
Buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası ve kurutma makinası gibi eşyalar evlerimizin eli koludur diyebiliriz. İnsanın neredeyse tüm ev işleri aslında bu aletlerle gerçekleşmektedir. Bu yüzden belki biraz daha fazla maliyete katlanarak ilk satın alacağınız ürünün ’’A+++ Plus’’ özellikli olanını tercih ederek fatura zamanlarında farkın keyfini çıkartabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.