Bayramda yola çıkacaklar dikkat!

, 12 Haziran 2018 , BES , Yorum Yok

Ramazan Bayramı süresince karayollarında oluşacak hareketlilik trafik yoğunluğunu artırırken kaza riskini yükseltebiliyor. Biz de güvenli yolculuk için dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik. Şimdiden güvenli sürüşler 🙂

Yolculuktan önce yeterli miktarda uyuyun
Sabah saatlerinde yola çıkacaksanız, bir gece öncesinde erkenden yatıp iyice uyuyun. Uykusuz ve yorgun bir halde yola çıkmanız dikkat dağınıklığına sebep olur.

Aracınızın kontrollerini yaptırın
SSeyahate çıkacağınız otomobilin lastik, far, silecek, egzoz, fren, akü, klima, amortisör, ön düzen ve diğer kontrollerini yaptırın.

Mola vererek dinlenin
Sıcaktan bunaldığınızda ve yorgun hissettiğinizde (önerilen süre; her 2 saatte bir 15 dakika) mola vererek dinlenin. Yola çıkarken açık renk kıyafetleri tercih edin, yalın ayak veya terlikle araç kullanmayın.

Hava ve yol şartlarını öğrenin
Yolculuk öncesi hava ve yol şartları hakkında bilgi alın, yolculuk sırasında trafik ve emniyet kurallarına uyun.

Aracın yasal yükümlülükleri yaptırın
Aracın teknik bakımlarının yanı sıra yasal yükümlülükleri konusunda bir sorun çıkmamasına özen gösterin. Zorunlu trafik sigortasının geçerlilik süresini kontrol edin.

Hız Limitlerine Uyun
Can ve mal güvenliğiniz için yasal hız limitlerine mutlaka uyun. Otobanlarda yasal hız sınırı 120, bölünmüş yollarda 110 km, şehirlerarası çift yönlü karayollarında ise 90 km ile sınırlıdır. Ayrıca yol üzerindeki tabelalarda belirtilen hız sınırını aşmayın.hizli_gitmek_ne_kazandirirGörsel Kaynak: www.haberturk.com

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.