Ailece tatil gibisi yok: İşte İstanbul’a en yakın aile tatil yerleri!

, 11 Temmuz 2017 , BES , Yorum Yok

Trafik, sıcak hava, nem… İstanbul’dan sıkılanların ailece tatil yapıp stres atacakları, şehre en yakın tatil yerlerini listeledik. ❤

Akçakoca

1

İstanbul’a yakın yerler deyince akla gelen, Karadeniz kıyılarındaki en güzel beldelerden biri Akçakoca. Huzurlu ortamı ile dikkat çeken Akçakoca’da, yaz akşamları Çınar Caddesi’nde yürümek ve liman parkında gezmek bir başka. Ayrıca, tarihi Ceneviz Kalesi ve kendine has mimarisi ile Merkez Camii de görülmeye değer yerler arasında.

Şile

2

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden Şile’nin tarihi Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanır. Şile Kalesi, Şile Feneri, Şile Evleri, Sarıkavak Kalesi, Heciz Kalesi, Hanımsuyu Çeşmesi, Osmanlı Hamamı, ve Lahit Mezarları gezilmesi gereken tarihi yerlerden. Ayrıca, eşsiz doğası ile Değirmençayırı Şelalesi, Hacıllı Şelalesi, Onbir Göller Vadisi, Kumbaba Tepesi, Ağlayan Kayalar da görülmeye değer. Çoğunlukla denize girmek ve yürüyüş için tercih edilen Şile’de denizin dalgalı, yolların engebeli olduğunu unutmayın ve önleminizi alın 🙂

Göynük

3

Sapanca

4

Sakarya ilinin batı sınırında yer alan Sapanca da tarihi yapısı ve doğal güzellikleri ile dikkat çeker. Vecihi Kapısı, Rüstempaşa Camii, Camii Cedid, Hasan Fehmi Paşa Camii görülmesi gereken yapılardan. Ayrıca, Aygır Deresi, Soğucak Yaylası, İstanbul Dere ve Sapanca Yaylaları da şehrin keşmekeşinden kaçıp kafa dinlemek isteyenler için ideal. Doğa yürüyüşü yapmayı sevenler için paha biçilemez güzellikte olan Sapanca’da yürüyüşe uygun ayakkabılarınızı ve pusulanızı yanınıza almayı unutmayın.

 

Soğucak Yaylasında serinleyip, Karaçam Ormanlarında gezinmek, Ağlayan Kayalarda manzarayı seyredip, Çınar Caddesinde yürümek kim istemez… Tatil huzur verir, peki ya beklenmedik olaylar? Tatilde karşınıza çıkabilecek her türlü kaza sonrasında cebinizden karşılamanız gerekecek tedavi ve diğer masrafları maddi bir yükün altına girmeden kolaylıkla giderebilmenizi sağlayan ferdi kaza sigortası, sizi ve ailenizi kazalara karşı güvence altına alır.

Katılım Emeklilik Destek Ferdi Kaza Sigortası’nı yaptırın, geleceğiniz huzurlu, içiniz rahat olsun.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.