10 Maddede Doğru Tasarruf!

, 03 Ağustos 2017 , BES , Yorum Yok

Huzurlu geleceğin yolu küçük tasarruflardan geçiyor…
Tasarruf etmenizi kolaylaştıracak yöntemleri sizler için listeledik!

Önce İnanın
Bahanelerden kurtulun. Tasarruf ve birikim yöntemleri ile geleceğe yatırım yapacağınıza önce kendinizi inandırın.

Faturaları Düşürün
Ev ekonomisinde faturaların payı büyüktür. Su, enerji ve iletişim tasarrufu ile uçan faturaları aşağı çekebilirsiniz.

Bol Bol Yürüyün
Hem sağlığınız hem de tasarrufunuz için bol bol yürüyün. Yürüme mesafesi olmayan yerlerde; toplu taşıma araçlarına ya da bisiklete binmeyi tercih edebilirsiniz.

Kredi Kartlarına Dikkat!
Size paranız yokken dahi alışveriş imkânı sunan kredi kartlarını kullanırken kontrollü olun. Örneğin; kredi kartınız ile sadece ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz.

Sağlığınız Önemli
Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek sizi kolay hastalanmaktan kurtarır. Sağlıklı olmadığınız sürece doğru tasarruf yapamazsınız.

Mutfakta Tasarruf
Mutfakta tasarruf etmeniz gereken en önemli nokta ihtiyacınız kadar ürün alınması ve su tüketimidir. Besinleriniz çürümesin, paranız çöpe gitmesin.

Gereksiz Alışverişe Son!
Alışveriş yapmak anlık bir mutluluk kaynağı… Ta ki faturaları görene kadar! Bir düşünün. O çok beğendiğiniz ürüne gerçekten ihtiyacınız var mı?

Evim Güzel Evim
Evinizi severseniz, sürekli dışarı çıkıp para harcamazsınız. Evde eğlenceli vakit geçirin; film izleyin, kitap okuyun, yemek yapın, kafa dinleyin…

Doğal Ürünler Kullanın
Kişisel bakım ürünleri artık hem kadınların hem de erkeklerin ilgisini çekiyor. Evde doğal ürünlerle hazırlayacağınız karışımlar hesaplı olmasının yanı sıra sağlığınıza da zarar vermez.

BES Planı Yaptırın
Gelecek için en doğru tasarruf yöntemlerinden biri de Bireysel Emeklilik Planı yaptırmak. Bireysel Emeklilik Planı’na bugün katılın, %25 devlet katkısı ve Katılım Emeklilik güvencesiyle huzurlu bir geleceğe ilk adımınızı atın

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.