Soğuk Kış Günlerinde İçinizi Isıtacak Filmler

Bu soğuk kış günlerinde, sıcacık atmosferiyle içinizi ısıtacak filmleri sizin için derledik. İşte birbirinden güzel 5 film!

Life Is Beautiful (1997)

buyuk
İkinci Dünya Savaşı’nın birkaç yıl öncesini anlatarak başlayan filmde başrol Guido, güzeller güzeli öğretmen Dora’ya vurulur ve tüm engellere rağmen evlenirler. Ardından bir de çocuk sahibi olan çiftin hayatlarındaki tüm pürüzler ortadan kalktığında savaş patlak verir. Yahudi oldukları için toplama kampına götürüldüklerinde Guido, oğluna esir kampının ve savaşın bir oyun olarak söyleyecek; oğlu, oyunu başarıyla tamamlarsa ödül olarak çok istediği bir oyuncak tankı hediye edecektir. Gösterime girdiği dönem büyük ses getiren film, En İyi Yabancı Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Müzik olmak üzere üç dalda Oscar ödülü kazanmıştı.

Little Miss Sunshine (2007)

ll
Hoover ailesinin her bireyi denemekten yılmayan sıcak insanlardır. Bir Volkswagen minibüse doluşup ailelerinin en küçük bireyinin hayalini gerçekleştirmek için California’ya doğru yola çıkarlar. Bu üç günlük traji komik yolculuk sürprizlerle ve aile fertlerin hayal bile edemeyeceği bir sonla tamamlanacaktır. 79. Akademi Ödülleri’ne En İyi Film dâhil 4 dalda aday olan Little Miss Sunshine, bilinen kalıpları kıran bir Amerikan yol komedisidir.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005)

mv5bmtu4odg1ndk4m15bml5banbnxkftztcwmdqxntiymw-_v1_sy1000_cr0014871000_al_
Charlie ailesi ile zor bir şekilde geçinen fakir bir çocuktur. Tüm dünya ve Charlie, çikolata fabrikasıyla zengin olmuş Willy Wonka’nın esrarengiz ve yıllardır kapalı olan fabrikasını merak etmektedir. Ama bir gün Willy Wonka 5 çikolata ambalajının altına altın bilet saklamıştır. Altın biletleri bulan 5 çocuk fabrikaya girme hakkına sahip olacak ve içlerinden biri hayallerinin ötesinde bir dünyaya kavuşacaktır. Ve Charlie ise çikolata alamayacak kadar fakir olmalarına rağmen o fabrikaya girmek için elinden geleni yapacaktır.

Büyük Balık (2003)

buyuk-balik-3827
William, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, evine geri döner. Babasını yakından tanımak için, renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. Babasının, gençliğinde gezgin bir satıcıyken yaşadıkları bir bulmacanın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını en masalsı yönüyle zaferleri ve zaaflarıyla ortaya çıkaracaktır. Tim Burton’ın yönettiği John August’un yazdığı ABD yapımı fantastik drama filmi Big Fish, eleştirmenler tarafından Burton’ın başyapıtı olarak gösteriliyor.

Umudunu Kaybetme (2007)

mv5bmtuyndkyndg0nf5bml5banbnxkftztcwnda1njyymw-_v1_sx1500_cr001500999_al_
Filmde, Chris Gardner iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher ile maddi zorluklar sebebiyle baş başa kalır. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar. Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

Bonus: Film keyfinizi bozmayın!

Google Play ve App Store’dan indirebileceğiniz Katılım Emeklilik Mobil İnternet Şubesi ile film keyfinizi bozmadan tüm sigorta işlemlerinizi tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Katılım Emeklilik Mobil İnternet Şubesi ile huzurlu geleceği cepte bilin.

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.