Kalbinizi kış aylarından koruyun!

Soğuk kış günlerinde, hareketsizlik, hava kirliliği, hatalı beslenme alışkanlıkları, hormanal değişiklikler gibi pek çok faktör kalp hastalıklarını tetikliyor.  Peki, ne yapmalı?

3

Kat kat giyinmeli

Tek bir kalın kıyafet yerine, kat kat giyinmek vücut ısınızın yükselmesine yardımcı olacaktır.

Sebze ve meyve tüketmeli

Vitamin, mineral ve lif bakımından zengin besinler tercih etmeniz bağışıklık sisteminizi güçlendirir.  Ayrıca, trans yağ, tuz ve şekerden mümkün olduğunca uzak durmak sağlıklı yaşamı sürdürmenize destek olacaktır.

2

Hastalıklardan korunmalı

Kalp hastalıklarını tetikleyen sebeplerden bir tanesi de grip ve zatürre gibi solunum yolu enfeksiyonları! Grip olduğunuzda ateşinizin yükselmesi kalbinizin daha hızlı çalışması ve daha fazla oksijene ihtiyaç duymasına sebep olur. Bu durumda vücudunuzun bir bütün olduğunu bilmek zincirleme hastalıkların önüne geçecektir.

Egzersiz yapmalı

Havaların soğuması spor yapmaya engel değil! Buz ve sert rüzgar olmadığı zamanlarda en azından hafif tempo ile yürüyüşlerinizi aksatmamak kalp sağlığınıza iyi gelecektir.

Kritik Hastalıklar Sigortası yaptırmalı

Kritik Hastalıklar Sigortası ile kalp krizi, kanser veya hastalık sonucu inme durumlarında alacağınız toplu para ile ister tedavi masraflarınızı, ister diğer giderlerinizi karşılayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi bugünden güvence altına alın.

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.