Gençler için birikim yapmayı kolaylaştırmanın yolları!

Genç yaşlarda birikim yapmak, mutlu bir gelecek ve tasarruf alışkanlıklarının gelişimi açısından oldukça değerli. Uzmanlar, gelirimizin yüzde 10 ile 20’sini birikim için ayırmamız gerektiğinden bahsediyor. Peki, ama nasıl?

Aylık giderlerinizi azaltın

Aylık ihtiyaçlarınızın bir listesini çıkarıp gereksiz harcamalarınızı elemelisiniz. Zorunlu harcamalarınızdan oluşan bu listeden kolaylıkla tasarruf edebilirsiniz. Giyim, teknoloji masraflarınızı bir kez daha gözden geçirebilir, evde enerji tasarrufu metotlarından yararlanabilirsiniz.

Harcamalarınızı izleyin

Düzenli birikim yapabilmek öncelikle ciddi bir hazırlık ister. Gelir-gider tablonuzu çıkarıp harcamalarınızı izlerseniz nereye ne kadar ödeme yaptığınızın bilinci ile hareket edersiniz. Belki de hiç farkında olmadan tasarruf fırsatını kaçırıyorsunuz… Kim bilir?

Hayal kurun                       

Gelecek hayalleri kurmak birikim yapmayı kolaylaştırır. Tasarruflarınızla erişebileceğiniz güzel hayaller kurun. Böylelikle her yeni güne hayallerinizle uyanacak ve bu hedeflere ulaşmak için çaba göstereceksiniz.

Hızlı alışveriş yapın

Hızlı alışveriş yapmak, alışveriş merkezinde daha az zaman geçirmeye neden olduğu için ihtiyaçlarınızı alıp harcama noktasından uzaklaşmanızı sağlar. Ancak detaylı alışveriş yapacak olursanız ihtiyacınız olmayan ürünleri de farkında olmadan sepete atabilirsiniz. “Biraz gezip geleceğim” düşüncesi ile çıkıp alışveriş poşetleriyle eve döndüğünüz günleri hatırlayın. Önlem almak en doğrusu…

Hesaplı Emeklilik Planı yaptırın

Katılım Emeklilik’in Yeni Hesaplı Katılım BES Planı ile kolaylıkla birikim yapın, huzurlu bir geleceğe ilk adımı atın. Yeni Hesaplı Katılım Emeklilik Planı’na aylık 135 TL ve üzeri katkı payıyla bütçenizi zorlamadan rahatça katılabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.