25 TL ile yapılabilecek 7 güzel şey!

, 20 Aralık 2017 , BES , Yorum Yok

BES’te her 100 TL’ye 25 TL Devlet Katkısı uygulanıyor…
Biz de 25 TL ile yapabileceklerinizi sizler için listeledik!

1- Sinema keyfi yapın
Soğuk kış günlerinde hem ucuza mâl olacak hem de keyifle yapabileceğiniz aktivitelerden biri sinema günleridir. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

2- Müzelerin ücretsiz günlerini yakalayın
Türkiye’de pek çok müze, ziyareti arttırmak için haftanın bir günü ücretsiz giriş imkânı sunuyor. İstanbul için, İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni her Perşembe, Pera Müzesi’ni her Cuma, Sabancı Müzesi’ni ise her Çarşamba ücretsiz gezebilirsiniz. Böylelikle cebinizde kalan 25 TL ile müze mağazasından kendinize sevimli bir hatıra satın alabilirsiniz.

3- Yakın şehirleri ziyaret edin
Hafta sonu bulunduğunuz şehre yakın yerleri ziyaret edebilirsiniz. “Ailece tatil gibisi yok: İşte İstanbul’a en yakın aile tatil yerleri ” isimli yazımız, rehberiniz olabilir.

4- Pazar Pazar gezin
Semt pazarları kafa dağıtmak ve uygun fiyata birkaç şey alıp iyi hissetmek için birebir. Buralarda 5 TL’den 25 TL’ye kadar kıyafetten gıdaya pek çok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

5- Vapura binin
Ver elini Haydarpaşa demişiz,
Vapur rıhtımdadır pırıl pırıl…
Demiş Turgut Uyar. Vapurun balkon kenarında kendinize güzel bir yer ayarlayıp denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

6- Tiyatroya gidin
Tiyatro, söze can katar; sözü görüntüye, düşünceyi eyleme çevirir. Yaşadığınız yere en yakın şehir tiyatrolarına giderek ruhunuzu sanatla besleyebilirsiniz.

7- Bisiklet turu yapın
Bisikletiniz varsa hemen yola çıkabilir, yoksa sahil hattında kiralayabilirsiniz. Büyükada ve Heybeliada, uzun bisiklet sürüşleri için çok ideal…

Yorum Yaz

E-postanız gözükmeyecektir.